Ainutlaatuinen plussan muotoinen pohjalevy
Ainutlaatuinen pohjalevy mukailee kehon muotoja ja asettuu tiiviisti avanteen ympärille, auttaen vähentämään ohivuotoja. 6 mm pehmeä ja kupera Soft Convex -pohjalevy on optimaalinen silloin, kun avanne on matala, kuopassa tai poimussa, jotta saadaan tiivis sidonta.
Uudet värivaihtoehdot tarjoavat valinnan vapauden: neutraali hiekka soveltuu kaiken kanssa ja musta on rohkeiden valinta.
Pohjalevy sisältää Manuka-hunajaa
Luonnollinen, ihoystävällinen pohjalevy sisältää lääketieteellisen luokan Manuka-hunajaa (UMF 16+).
Kaikissa pusseissa on kurkistusaukko, vedenkestävä ja miellyttävä kuitukangas ja käyttäjäpalautteen perusteella hiotut yksityiskohdat.
Pohjalevy laajalla leikkuualalla mahdollistaa yksilöllisen istuvuuden, tehokkaat aktiivihiilisuodattimet ja sidoksen irrottamista helpottava Easy2peel™-reuna lisäävät käyttömukavuutta.
Tuotetiedot – Aurum Plus Soft Convex, pehmeä kupera suljettu sidos
| Aukkokoko / Leikkausala | Väri | Pussin koko | Pakkauskoko | Tilauskoodi / REF | |
|---|---|---|---|---|---|
| Aurum Plus Soft Convex – suljettu / Midi hiekka | Valmisaukko 32 mm | Hiekka | Midi | 10 kpl | X1C1N226232 |
| Aurum Plus Soft Convex – suljettu / Midi musta | Valmisaukko 32 mm | Musta | Midi | 10 kpl | X1C1N126232 |
| Aurum Plus Soft Convex – pehmeä kupera suljettu sidos / hiekka Midi | 13–35 mm | Hiekka | Midi | 10 kpl | X1C1N226213 |
| Aurum Plus Soft Convex – pehmeä kupera suljettu sidos / hiekka Maxi | 13–48 mm | Hiekka | Maxi | 10 kpl | X1C1N236313 |
| Aurum Plus Soft Convex – pehmeä kupera suljettu sidos / musta Midi | 13–35 mm | Musta | Midi | 10 kpl | X1C1N126213 |
| Aurum Plus Soft Convex – pehmeä kupera suljettu sidos / musta Maxi | 13–48 mm | Musta | Maxi | 10 kpl | X1C1N136313 |
Tutustu videolla
Monta plussaa!
Usein kysyttyjä kysymyksiä
Lääketieteellisen laatuluokan Manuka-hunaja on ulkopuolisen laboratorion toimesta testattu, jotta sen aitous ja laatu voidaan varmistaa. Welland Medicalin käyttämä hunaja tulee suoraan Uudesta-Seelannista, ja on tehoarvoltaan 16+ (UMF).
Pohjalevyissä käytetty Manuka-hunaja on laboratoriotestattua ja puhdistettua hunajaa. Se ei imeydy pohjalevystä verenkiertoon tai päädy hengitysteihin (kuten siitepöly), joten siitepölyallergia ei estä Aurum-avannesidosten käyttöä.
Uusi pohjalevyn muoto on tarkan tuotekehityksen tulosta: sekä laboratoriotestit että käyttäjäpalaute vahvistavat, että mitä paremmin pohjalevy asettuu iholle (on siinä sitten poimuja, arpia tms) sitä pienempi on ohivuotojen riski. Ns. Comfort curves, eli plussan kurvit mahdollistavat sen, että pohjalevy mukautuu iholle tasaisesti.
Haluamme tarjota vapauden valita. Toiset pitävät mahdollisimman huomaamattomasta hiekan värisestä pussista enemmän, mutta toisten mielestä musta pussi tuntuu vähemmän kliiniseltä. Valinta on sinun. Kaikkia valikoimassamme olevia Aurum Plus -sidoksia on kahdessa eri värissä.







