Aurum Plus -tuoteperhe kasvaa – nyt myös valmisaukolliset avannesidokset
Medfanet Aurum Plus -tuoteperhe laajenee! Nyt saatavilla on myös valmisaukollisia avannesidoksia, jotka tekevät arjesta helpompaa niin käyttäjille kuin terveydenhuollon ammattilaisille. Laajennuksen myötä Aurum Plus -sarja tarjoaa yhä monipuolisemmat vaihtoehdot erilaisiin tarpeisiin – tuttu ja luotettava laatu säilyy ennallaan.
Helppokäyttöinen valmisaukko
Valmisaukollisissa sidoksissa on koneellisesti leikattu valmis aukko, mikä tekee sidoksen asettamisesta nopeaa ja vaivatonta. Tämä helpottaa arkea ja antaa käyttäjälle enemmän itsenäisyyttä päivittäisiin rutiineihin.
Tutut ja hyväksi havaitut ominaisuudet
Vaikka valmisaukko on uusi, Aurum Plus -sidosten hyväksi havaitut ominaisuudet säilyvät ennallaan:
- Imukykyinen ja hellävarainen hydrokolloidi Manuka-hunajalla
- Plussan muotoinen pohjalevy, joka tukee istuvuutta ja mukavuutta
Nämä ominaisuudet varmistavat, että sidokset toimivat luotettavasti myös uusien valmisaukollisten vaihtoehtojen myötä.
Kaksi väriä
Valmisaukollisia sidoksia on saatavilla väreissä hiekka ja musta, jotta käyttäjä löytää itselleen sopivan vaihtoehdon.
Laaja valikoima erilaisiin tarpeisiin
Aurum Plus -valikoimasta ei karsita nykyisiä tuotteita. Tämä tarkoittaa, että asiantuntijoilla ja käyttäjillä on edelleen käytettävissään koko valikoima erilaisia tuotteita, eli aina yksilöllisiin tarpeisiin sopivia ratkaisuja.
Valmisaukollisia sidoksia on saatavilla virtsa-avanteille, ohutsuoliavanteille ja paksusuoliavanteille.
Tutustu uusiin Aurum Plus -valmisaukollisiin sidoksiin verkkosivuillamme ja ota rohkeasti yhteyttä, jos tarvitset lisätietoa tai haluat näytteitä. Olemme täällä sinua varten!


