Fulcionel-tuki- ja tyrävyö 26cm – beige/musta

Fulcionel-tuki- ja tyrävyö 26 cm – beige/musta

Fulcionel®-vyöt soveltuvat keskivartalon tukemiseen ja erilaisille tyrille riippumatta niiden muodosta tai koosta (parastomaali- ja haavatyrät, prolapsit). Vyö on suunniteltu laitettavaksi avannesidoksen päälle, ilman että vyöhön tarvitsee tehdä erillistä reikää pussille.

Materiaali on hengittävää ja joustavaa. Soveltuu hyvin hikiliikuntaan ja on miellyttävä myös pitkäaikaisessa käytössä. Siinä on sekä ylä- että alaosassa silikoniresorit, jotka estävät vyön kiertymisen ja pitävät sen hyvin paikoillaan. Kireyttä voi säätää leveän tarranauhan avulla päivän mittaan tarpeen mukaan ja vyö on helppo laittaa päälle ainutlaatuisen taskun avulla, vaikka sorminäppäryys olisi heikentynyt.

  • Leveys 26 cm

  • Väri: Musta tai beige

  • Koot: XS – XXL

  • Tukitaso 3: Voimakas tuki

Tuotetiedot

  Leveys Väri Koko Vyötärö (cm) Tilauskoodi/REF
Tukivyö Fulcionel, musta 26 cm musta XS -75 26MXS
26 cm musta S 75-90 26MS
26 cm musta M 90-105 26MM
26 cm musta L 105-120 26ML
26 cm musta XL 120-135 26MXL
26 cm musta XXL 135-150 26MXXL
Tukivyö Fulcionel, beige 26 cm beige XS -75 26BXS
26 cm beige S 75-90 26BS
26 cm beige M 90-105 26BM
26 cm beige L 105-120 26BL
26 cm beige XL  120-135 26BXL
26 cm beige XXL 135-150 26BXXL

”Käytän vyötä avanteen suojana urheillessani. Sillä saan pussin luetettavasti tuettua kiinni vartalooni.”

Fulcionel®-vyöt soveltuvat keskivartalon tukemiseen ja erilaisille tyrille riippumatta niiden muodosta tai koosta (parastomaali- ja haavatyrät, prolapsit). Vyö on suunniteltu laitettavaksi avannesidoksen päälle, ilman että vyöhön tarvitsee tehdä erillistä reikää pussille.

Fulcionel®-vyöt soveltuvat keskivartalon tukemiseen ja erilaisille tyrille riippumatta niiden muodosta tai koosta (parastomaali- ja haavatyrät, prolapsit). Verkkokankainen malli erinomainen heti leikkauksen jälkeen.

Fulcionel®-vyöt soveltuvat keskivartalon tukemiseen ja erilaisille tyrille riippumatta niiden muodosta tai koosta (parastomaali- ja haavatyrät, prolapsit). Vyö on suunniteltu laitettavaksi avannesidoksen päälle, ilman että vyöhön tarvitsee tehdä erillistä reikää pussille.

Fulcionel-tukivyö, jossa valmiina aukko avannepussia varten. Aukollinen vyö mahdollistaa avanteen toiminnan esteettä antaen samalla tukea. Laadukas vyö, jonka yksityiskohdat ovat tarkkaan mietittyjä.

Neopreenista valmistettu joustava ja muotoutuva tukivyö sopii keskivartalon tukemiseen esim. urheillessa, ulkoillessa ja uidessa. Vyö on leikattava, joten sen saa yksilöllisesti muotoiltua. Myös avannepussille voidaan leikata aukko. Katso erillinen leikkausohje.

Napakat mikrokuituiset Fulciosupport-alushousut ovat arkikäytön lisäksi erinomaiset liikuntaan ja ulkoiluun. Hengittävä, miellyttävä materiaali joustaa ja muotoutuu vartalon mukaan. Korkea vyötärö. Malli on napakka ja antaa pehmeän tuen.

Fulciosupport-bokserit ovat arkikäytön lisäksi erinomaiset liikuntaan ja ulkoiluun. Hengittävä, miellyttävä mikrokuituinen materiaali joustaa ja muotoutuu vartalon mukaan. Malli on napakka ja antaa pehmeän tuen, estämättä kuitenkaan avanteen normaalia toimintaa.

Cuiwearin avanneleikatuille suunniteltu naisellinen alushousu sisältää sisätaskun avannesidokselle. Korkea vyötärö peittää avannepussin ja tasku pitää pussin kehoa vasten, mutta irti iholta. Näin alushousut silottavat siluetin ja avannesidos on huomaamaton vaatteiden alla.

Cuiwearin avanneleikatuille suunnitellut bokserit ovat käytännölliset ja helpottavat pukeutumista, sillä ne sisältävät sisätaskun avannesidokselle. Tasku pitää avannesidoksen irti iholta, mikä tuntuu miellyttävältä ja vähentää hikoilua sidoksen ympäriltä.